Szkoła Podstawowa nr 1 w Głębokiem

 

Nawigacja

Język polski Biblioteka Kim jestem?

Ewa Bastrzyk

Język polski

JĘZYK POLSKI - portale informacyjne

www.pan-tadeusz.pl/
Strona poświęcona głównie znakomitej ekranizacji epopei narodowej autorstwa Andrzeja Wajdy. Zawiera informacje na temat obsady, twórców filmu, liczne informacje o ekranizacji, statystyki oglądalności, a także wypowiedzi reżysera i ekipy. Bogato ilustrowana fotosami i fragmentami filmu. Jako dodatki - pełny tekst arcydzieła z podziałem na księgi oraz informacje o Adamie Mickiewiczu.

www.cytaty.digimer.pl 
Komputerowa księga cytatów - od starożytności do współczesności. Sentencje w układzie alfabetycznym - wg nazwisk autorów oraz tematycznym

http://reporter.cytaty.pl/
Cytaty i przysłowia w układzie tematycznym. Wyszukiwarka: treść-autor

http://venus.ci.uw.edu.pl/~alexwin
"Adam Mickiewicz w Internecie" to jedna z wielu poświęconych mu witryn, ale wykonana w bardzo interesujący sposób. Nie znajdziemy tutaj standardowych informacji dotyczących Mickiewicza. Za to strona jest doskonałym punktem wyjścia do ukierunkowanych poszukiwań informacji o poecie. Jej autor wydobył z Sieci to, co może rozszerzyć i uzupełnić posiadaną wiedzę. Przejrzał i posortował kilka tysięcy stron, wybierając kilkadziesiąt najbardziej wartościowych. Posegregował je i opisał ich zawartość. W ten sposób powstały działy obejmujące: strony domowe, serwisy specjalistyczne, biblioteki sieciowe, encyklopedie, strony okolicznościowe i artykuły.

www.bykom-stop.top.pl
Witryna poświęcona ortografii. Każdy internauta, może samodzielnie sprawdzić swoją wiedzę, wykonując zamieszczony w serwisie test-dyktando. Gdy skończy, może obejrzeć prawidłowo rozwiązany test oraz poznać ocenę, jaką otrzymał.

http://monika.univ.gda.pl/~literat
Biblioteka literatury polskiej to bardzo bogata i ciekawa witryna na łamach której można znaleźć wiele informacji o Uniwersytecie Gdańskim i jego wydziale Filologiczno-Historyczny, a przede wszystkim strony literackie. Wśród nich Przewodnik po literackich zasobach internetu. Są tu zbiory tekstów w sieci; Słowniki i Encyklopedie; Epoki historyczne; Utwory, gatunki rodzaje literackie; Bohaterowie literaccy; Pisarze. Witryna zawiera też Internetowy katalog.

www.staropolska.gimnazjum.com.pl/index.php
Serwis naukowo-edukacyjny poświęcony dawnej literaturze polskiej w kontekście dziedzictwa kultury polskiej

http://klp.pl Serwis humanistyczny Kulturalna Polska  zawiera m.in: Opracowania lektur, Analizy i interpretacje wierszy, porady dla maturzystów, cytaty, sentencje, przysłowia, motywy literackie /http://motywy-literackie.klp.pl /

http://hamlet.proe-mouse.pl
Serwis humanistyczny zawierający wiele materiałów na temat analizy i interpretacji literatury, gramatyki języka...