Szkoła Podstawowa nr 1 w Głębokiem

Biblioteka w naszej Szkole Godziny otwarcia Cytaty

Biblioteka w naszej Szkole

Witajcie na stronie Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Głębokiem! Znajdziecie tu wiele informacji na temat naszej wypożyczalni, Szkoły i nie tylko. Mamy nadzieję, że strona się Wam spodoba i będzie często odwiedzana zarówno przez uczniów jak i inne osoby. Panuje tam atmosfera sprzyjająca wzbudzaniu zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.

"Cóż może być bardziej cennego
od codziennych spotkań z mądrymi książkami."

Lew Tołstoj

W naszej bibliotece znajdziesz wiele interesujących książek, od bajeczek do wydawnictw  popularnonaukowych.

Jeśli musisz przygotować się do lekcji ze słowników, encyklopedii czy innych wydawnictw informacyjnych , przyjdź! Tu,  przy stoliku, będziesz mógł w spokoju i ciszy to zrobić.

Jeśli lubisz zwierzęta, to przyjdź koniecznie! Znajdziesz tu bogaty zbiór książek o hodowli zwierząt domowych: psach, kotach, żółwiach i wielu innych. Dowiesz się z nich, jak radzić sobie ze swoim pupilkiem, np. w czasie jego choroby.

Jeśli marzą Ci się dalekie podróże i ciekawe przygody, zajrzyj do działu z książkami podróżniczymi i przygodowymi.

Lubisz wędrówki w przeszłość? Zastanawiasz się, jak żyli nasi przodkowie, np. w czasach pierwszych Piastów? W dziale historycznym czekają na Ciebie książki, które zaspokoją Twoją ciekawość.

A może chcesz odbyć podróż w przyszłość ? Masz ochotę spotkać kosmitów, odbyć dalekie podróże do nieznanych galaktyk lub wsiąść w wehikuł czasu?  Cóż, możesz to zrobić sięgając po książki z działu literatury fantastyczno-naukowej.

Wybór należy do Ciebie.

"Prawie każda książka otwiera przede mną okno na nowy, nieznany świat."