• ,,Logopedia w wierszu”.

          • W dniu 30 maja 2023 roku odbył się Powiatowy Konkurs Logopedyczny ,,Logopedia w wierszu”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana i Kazimierza Bogdanowiczów w Nadrybiu. Adresowany był do wszystkich uczniów szkół podstawowych klas 1-3, znajdujących się na terenie powiatu Łęczyńskiego oraz uczęszczających na terapię logopedyczną. Uczeń naszej szkoły Adam Oraczewski, przedstawiając wiersz pt. „Wiosenny czarodziej” Doroty Gellner, otrzymał I miejsce w kategorii wiekowej - uczniowie klasy II.

            Serdecznie gratuluję!

            Logopeda: Ewelina Kloc-Borowska

          • Sukces naszego ucznia w konkursie recytatorskim!!!

          • 16 maja 2023r. w Szkole Podstawowej nr 32 w Lublinie odbył się V Wojewódzki Konkurs Recytatorsko – Plastyczny pt. “Człowiek dla człowieka bratem” - kategoria recytacja pod honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Teresy Misiuk oraz patronatów merytorycznych: Fundacji Niepodległości w Lublinie i parafii p. w. Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie.  

            Wzięli w nim udział najlepsi recytatorzy ze szkół z województwa lubelskiego. Wśród zdolnych uczniów znalazł się również przedstawiciel naszej szkoły: Szymon Dudek z klasy III. Poziom wszystkich prezentacji był wysoki, a uczestnicy bardzo dobrze przygotowani. Uczeń naszej szkoły Szymon Dudek z klasy III zajął drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy !!! 

          • *Wycieczka do Domu Koziołka Lubelskiego*

          • 28 kwietnia klasa II i III wybrała się na wycieczkę do Domu Koziołka Lubelskiego w Lublinie. Dzieci poznały najciekawsze legendy lubelskie. Dowiedziały się jak koziołek wziął się w herbie Lublina oraz usłyszały o ciekawej historii o tym, jak przez naleśniki omal nie spłonęło całe miasto. Mieli okazję poznania legendy o czarciej łapie oraz niesprawiedliwym procesie wdowy. Uczniowie odczarowali kamień nieszczęścia, zrobili własną, unikatową pieczęć miejską. Odwiedzili kuchnię koziołka, w której ukryte były skarby – tradycyjne produkty regionu.

          • Wycieczka do Warszawy

          • "Ukazanie dzieł Boga odkryte przez Mikołaja Kopernika i wykonane przez ludzkie ręce"

            27 kwietnia 2023 roku uczniowie  naszej szkoły  oraz Szkoły Podstawowej w Świerszczowie udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

                     Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy.

            Następnie zwiedziliśmy Zamek Królewski. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym. Tam ruszyliśmy „Trasą Królewską” przez Apartament Wielki i Królewski, Galerie Czterech Pór Roku, Nową Izbę Poselską, Galerię Wettynów, Pokoje Prezydenckie, Salę Senatorską oraz Galerię Obrazów Jana Matejki.

            Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta, pośrodku którego stoi pomnik Warszawskiej Syrenki.

                          W dalszej części udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy nie tylko oglądać, ale również eksperymentować i sprawdzać własną wiedzę. Odwiedziliśmy różne wystawy i wdaliśmy się w naukową dyskusję z samym Mikołajem Kopernikiem.

                        W Planetarium podróżowaliśmy przez miliony lat obserwując, jak powstaje nasza planeta – Ziemia.

            Po dawce naukowych doznań udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się wspaniałymi pomnikami, w szczególności jednak Pomnik Fryderyka Chopina.

                     Pomimo zmęczenia, bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów w późnych godzinach wieczornych.

          • Dzień Ziemi 2023

          • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy obchodziliśmy bardzo aktywnie. Świętowanie rozpoczęło się konkursem wiedzy na temat środowiska dla klas IV-VIII oraz konkursem plastycznym pt." Zdrowy styl życia", w którym udział wzieły dzieci z młodszych klas. Uczniowie musieli poradzić sobie z zagadkami i różnymi zadaniami z zakresu ekologii, niektóre z nich okazały się trudne, ale dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu ochrony przyrody i potrzeby dbania o całe nasze środowisko.  Kolejnym punktem była akcja charytatywna polegająca na zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska w Chełmie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzieły w niej udział. Nasi uczniowie wzięli udział w akcji sprzątania świata. Zadbali o to by nasza okolica wyglądała czyściej.  Obchody Dnia Ziemi były w naszej szkole bardzo ciekawe i włączyła się w nie bardzo duża liczba uczniów za co bardzo dziękujemy.

             

            Zdjęcia  z uroczystości zostały wykonane dzięki aparatowi zakupionemu w ramach Rządowego Programu - Laboratoria Przyszłości.

            #LaboratoriaPrzyszłości

            #LaboratoriaPrzyszlosci

          • "Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT” 2023

          • II  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI  

             

            Dnia 23 marca 2023 odbył się w naszej szkole II Konkurs recytatorski  pod hasłem ,, Z przyrodą za pan brat”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-VIII , w sumie 24 osoby. Uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce przyrodniczej.  Główne cele konkursu  to : zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, a także popularyzację zagadnień przyrodniczych w tym ochrony przyrody.

             Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki.

            Zwyciężyli

            W kategorii I klas I-II

            1. Miejsce zajęła- Wiktoria Kawalec z klasy I
            2. Miejsce zajęła – Iga Dudek z klasy I
            3. Miejsce zajął –Karol Żydek z klasy II

            W kategorii II klas III-IV

            1. Miejsce zajęły- Aleksandra Brożek z klasy III i  Aleksandra Jasielska z klasy IV
            2. Miejsce zajęli – Szymon Dudek z klasy III i Emilia Hanc z klasy III
            3. Miejsce zajęli- Laura Jasielska z klasy III i Jan Walachniewicz z klasy IV

            W kategorii III  klas VII- VIII

            1.Miejsce zajął- Norbert Kopeć  z klasy VII

            2.Miejsce zajął  – Roland Łaźniczka z klasy VI

            3.Miejsce zajęła –Maja Szysz  z klasy VI

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

            Organizatorzy konkursu mgr Izabela Gdańska – Gajosz, mgr Beata Derecka

            Zdjęcia  z uroczystości zostały wykonane dzięki aparatowi zakupionemu w ramach Rządowego Programu - Laboratoria Przyszłości.

            #LaboratoriaPrzyszłości

            #LaboratoriaPrzyszlosci