• #SprzątamyDlaPolski!

• W dniach 20-21 kwietnia 2023 r. Nasza Szkoła wzięła udział w 5. edycji ogólnopolskiej akcji #Sprzątamy Dla Polski. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawickiego. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Uczniowie wraz z nauczycielami z wielkim zapałem i zaangażowaniem włączyli się w sprzątanie najbliższej okolicy. Mamy nadzieję, że wszyscy czują ogromną satysfakcję po dzisiejszym dniu!   DZIĘKUJEMY!

• Akcja Żonkile 2023

• ​W  tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się po raz pierwszy do udziału w akcji.

Przygotowali szablony z żonkilami oraz poprzez  stronę www.polin.pl  zapoznali się z akcją Żonkile 2023 i poznali podstawowe fakty dotyczące powstania w getcie warszawskim.

Ponadto uczestniczyli w projekcji filmu „Zdążyć przed Panem Bogiem” na podstawie książki Hanny Krall o tym samym tytule

Dzięki uczestnictwu w akcji w ciekawy sposób mogli zapoznać się z bardzo poważnymi tematami i faktami historycznymi.

• ROZSTRZYGNIECIE II GMINNEGO KONKURSU "SENSORYCZNA KARTKA WIELKANOCNA"

• Dnia 20 kwietnia został rozstrzygnięty II Gminny Konkurs Plastyczny

„Sensoryczna Kartka Wielkanocna” zorganizowany przez mgr Agatę Bronecką oraz mgr Annę Szawułę nauczycieli z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole.

Konkurs był skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat każda grupa mogła dostarczyć maksymalnie trzy prace.

Celem konkursu było pielęgnowanie wśród dzieci tradycji Świąt Wielkanocnych oraz wysyłanie kartek pocztowych, rozbudzanie ekspresji plastycznej i wyobraźni twórczej dzieci. Nauczyciele biorący udział w konkursie przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat uzależnienia od telefonów komórkowych, gier komputerowych oraz uświadomili jak należy aktywnie spędzać czas bez substancji uzależniających.

Powołana komisja w składzie:mgrIrena Lem nauczyciel plastyki oraz

mgr Aleksandra Dobies-Antoniak psycholog szkolny oceniali prace z pośród

50 dostarczonych prac z terenu Gminy Cyców pod kątem estetyki wykonania,

staranności, pomysłowości oryginalności oraz bogactwa doznań artystycznych.

Komisja wyłoniła w każdej kategorii wiekowej miejsca od 1-3

Kategoria wiekowa 6 latki:

I miejsce: Julia Niewiadomska

Opiekun mgr Ewelina Romaniuk -Szkoła Podstawowa w Stawku

II miejsce: Jessica Szymańska

Opiekun mgr Anna Wojtyna- Szkoła Podstawowa w Stawku

III miejsce: Alicja Błaszczuk

Opiekun:mgr Katarzyna Staniak -Szkoła Podstawowa w Świerszczowie

Kategoria wiekowa 5 latki:

I miejsce: Zofia Kierepka Iwaniuk

Opiekun: mgrŻaneta Duńska Kwasowiec, mgr Anna Szponar

II miejsce: Klaudia Wadowska

Opiekun: mgr Żaneta Duńska Kwasowiec, mgr Anna Szponar

III miejsce: Paweł Skurak

Opiekun : mgr Ewelina Romaniuk- Szkoła Podstawowa w Świerszczowie

Kategoria wiekowa 4 latki:

I miejsce: Kacper Walachniewicz

Opiekun mgr Agata Bronecka- Szkoła Podstawowa nr 1 w Głębokiem

II miejsce: Nikola Dors

Opiekun:mgr Ilona Wnuk, mgr Monika Niepogoda

III miejsce: Nikodem Pogorzelski

Opiekun:mgr Edyta Borowiec-Oziemczuk, mgr Małgorzata Jaworska

Kategoria wiekowa 3 latki:

I miejsce: Stanisław Duński

Opiekun Ilona Wnuk, Monika Niepogoda

II miejsce: Ada Zarczuk

Opiekun: mgr Edyta Sosnowska, mgr Ewa Rycombel

III miejsce: Aleksandra Łopąg

Opiekun mgr Justyna Sawicka- Punkt Przedszkolny w Bekieszy

Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Cyców oraz Prezesowi i Zarządowi Banku Spółdzielczego w Cycowie za zasponsorowanie nagród dla uczestników.

Nagrody zostały dzieciom wręczone a opiekunowie dostali podziękowanie za przygotowanie dzieci do konkursu.

Prace wszystkich uczestników zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym oraz na stronie internetowej naszej szkoły

Wszystkim uczestnikom i opiekunom bardzo dziękujemy za udział w konkursie

i zapraszamy za rok😊

• Pierwszy Dzień Wiosny!

• Wiosna to czas , kiedy wszystko budzi się do życia, świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

Uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny rozpoczęły się od wiosennych zabaw i tańców na sali gimnastycznej. Dzieci spędziły czas na grach i wiosennych zabawach. Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spalenie Marzanny. Dzieci z uśmiechem na twarzy wyruszyły wraz z kukłami, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę.