• Dzień Dziecka

          • Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyli na wyciczkę do Domu Tradycji Ludowej w Starej Wsi.

             

            Podczas warsztatów przeprowadzonych przez Panią Joannę dzieci zapoznały się z zawodem pszczelarza. Miały możliwość uzyskania wiedzy na temat pszczół, ich środowisku życia oraz skosztowania pysznego miodku.

            Zaprezentowano nam, w jaki sposób prano w balii na tarze oraz przedstawiono nam własnoręcznie wykonane dekoracje.

            Dzieci miały możliwość bliskiego kontaktu z kozami, które były bardo oswojone. Dużą atrakcją dla dzieci

            było wykonanie samodzielnie miłych w dotyku poduszek. Piękne podusie zostały zabrane do domu przez dzieci.

            Dzieciom czas upłynął w miłej atmosferze. 

          • KWIATY DLA MAMY I TATY!

          • Całym sercem życzę
            wszelkich dobroci, których nie zliczę...
            To serce moje, od kiedy żyję,
            gorąco i mocno dla Ciebie bije!

            Kochana Mamo! Kochany Tato!

            Całym sercem życzę
            wszelkich dobroci, których nie zliczę...
            To serce moje, od kiedy żyję,
            gorąco i mocno dla Ciebie bije!

          • Warsztaty "Las w słoiku"

          • W dniu 18.05.2021r. dzieci wzięły udział w warsztatach "Las w słoiku", gdzie mogły własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. W czasie zajęć młody “warsztatowicz” rozwijał swoje zdolności manualne, w przyjemny sposób poznawał i zgłębiał zasady funkcjonowania roślin w przyrodzie, dowiadywał się w jaki sposób pielęgnować rośliny domowe oraz wykonywał samodzielnie według wskazówek dziecięcy las w słoiku, który oczywiście dumnie zagości w domu! Każde dziecko przychodząc na warsztaty otrzymało przygotowany dla niego słoik, przybory, narzędzia, dekoracje i rośliny. Warsztaty podzielone były na dwie części teoretyczną i praktyczną, które wzajemnie się przeplatały, aby skupiać uwagę dzieci na przedmiotach, o których opowiadano. Z części praktycznej efektem pracy był samodzielnie wykonany las w słoiku, kreatywnie przyozdobiony. Te zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i okazały się dobrym sposobem połączenia zabawy z nauką. Dzieci otrzymały zastrzyk ogólnej wiedzy przyrodniczej, umiejętności ogrodnicze i inspirujące pomysły do własnego działania.

          • Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 11 kwietnia

          • Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.

          • ***

          • Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia,

            świat z dnia na dzień robi się kolorowy

            W piątek 19 marca obchodziliśmy w naszej szkole Święto Wiosny. Był to miły i radosny dzień. Nawet pogoda, początkowo grymaśna, dopasowała się do naszego radosnego nastroju. Przyszliśmy do szkoły ubrani na kolorowo. Pierwszy dzień wiosny kojarzy się także z Marzanną, która symbolizuje odchodzącą zimę. Wszystkie dzieci razem ze swoimi Paniami przygotowały przepiękne Marzanny i udały się do szkolnego ogrodu pożegnać zimę.

            Dzień ten ogłoszony był „Dniem Wiosennego Kapelusza", dlatego na wielu głowach królowały piękne, ukwiecone kapelusze. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Najładniejsze pomysły zostały oczywiście docenione i nagrodzone.

          • ***

          • Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

            Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!

          • „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”

          • 16 marca 2021

                      W dniach 9, 11, 12 marca 2021 roku Lubelski Kurator Oświaty p. Teresa Misiuk spotkała się z ósmoklasistami powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i m. Zamościa. Do udziału w zorganizowanym online wydarzeniu zaproszono też rodziców uczniów klas ósmych, wychowawców, doradców zawodowych, dyrektorów szkół podstawowych. W trzydniowym spotkaniu zorganizowanym w ramach przedsięwzięcia „Zawodowy strzał w 10!”, wzięło udział blisko 2500 uczestników. To już VI edycja „Zawodowego strzału w 10!” w Zamojskiej Delegaturze. Dwie pierwsze edycje, na których gościły tłumy absolwentów ówczesnych gimnazjów, udało się zorganizować równolegle, tego samego dnia, we wszystkich powiatach z terenu działania Delegatury. Objęta patronatem ówczesnej Wicemarszałek Sejmu p. Beaty Mazurek - edycja III - zbiegła się z Targami Edukacyjnymi organizowanymi przez Miasto Zamość. Podczas tego przedsięwzięcia, w znacznym stopniu skupiono się na kształceniu zgodnym z potrzebami rynku pracy. Gościem specjalnym edycji IV, zorganizowanej w Tomaszowie Lubelskim, był Minister Edukacji Narodowej p. Dariusz Piontkowski, który był świadkiem i uczestnikiem wydarzenia ukazującego modelowy przykład współpracy szkoły zawodowej z lokalnym pracodawcą.  Z kolei edycja V – zorganizowana w Szczebrzeszynie – pokazała, jak uatrakcyjnić szkolnictwo branżowe, wykorzystując efektywnie fundusze unijne. Niezależnie od specyfiki, zasięgu i motywu przewodniego zainaugurowanego w 2017 r. przedsięwzięcia, celem każdego kolejnego wydarzenia jest  promocja kształcenia zawodowego i udzielenie absolwentom szkoły podstawowej realnej pomocy w wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Również w tegorocznej edycji zasadniczą część każdego z trzech spotkań stanowiły, przygotowane przez publiczne szkoły ponadpodstawowe, filmy prezentujące kształcenie w konkretnych zawodach szkolnictwa branżowego. W sumie, absolwenci mogli z bliska przyjrzeć się kształceniu w 28 zawodach z 9 różnych branż (audiowizualnej, budowlanej, elektroenergetycznej, elektroniczno-mechatronicznej, hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej, leśnej, mechanicznej, motoryzacyjnej, rolno-hodowlanej, teleinformatycznej). Podczas wszystkich trzech spotkań zaprezentowano też zasoby strony internetowej Lubelskiego Kuratora Oświaty, ułatwiające absolwentom szkół podstawowych i ich rodzicom przejście przez proces wyboru szkoły i pomyślnej rekrutacji na kolejny poziom edukacyjny. Szczególną uwagę zwrócono na praktyczny wymiar „Informatora o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2021/2022”. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli też zapoznać się z udostępnionym w zasobach Ośrodka Rozwoju Edukacji „Informatorem o zawodach szkolnictwa branżowego”.

          • Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

          • Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org
             
            Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange

          • Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach

          • Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego. Przedstawiamy szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach.

            Nauka w klasach I-III szkół podstawowych

            W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowaliśmy wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas.

            Więcej informacji