• "Jak Wojtek został strażakiem..."

• Wizyta strażaków w naszej szkole.

W dniu 7.02.2022 r. uczniów z klasy II odwiedzili strażacy Paweł Trojanowski i Tomasz Okoń.

Goście w ciekawy sposób przybliżyli uczniom specyfikę pracy strażaka, jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, klęsk żywiołowych i innych niebezpiecznych akcji. Strażacy zapoznali uczestników spotkania z sytuacjami, w których należy powiadomić straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci aktywnie i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Dla klasy drugiej była to również okazja do podsumowania lektury „Jak Wojtek został strażakiem” autorstwa Czesława Janczarskiego.

Wizyta strażaków poszerzyła i utrwaliła wiedzę uczniów w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła ich do służby w straży pożarnej.

Bardzo dziękujemy naszym gościom :)

• Szanowni Rodzice uczniów klasy VIII!

• Informujemy Państwa, że w Lubelski Kurator Oświaty w ramach „Zawodowego strzału w 10” podejmuje kolejne działanie służące wsparciu rodziców uczniów klas VIII w zakresie wyboru dalszego etapu kształcenia i procesu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych pt. „Wspierająca rola rodziców w wyborze drogi kształcenia”.

Spotkanie on-line ze specjalistami w tej dziedzinie odbędzie się dnia 9 lutego 2022 r. (środa) o godz. 17.00.

Link do spotkania zostanie Państwu przesłany wkrótce.