• ***Grajmy Panu!***

• 17 grudnia 2022, g. 17.09 - Powiat łęczyński - Jarmark Świąteczny

Kolędowanie przy wigilijnym stole sprawia, że czujemy się lepsi, radośniejsi, bardziej skłonni do wzruszeń, okazywania miłości i przyjaźni. Sobotnie wydarzenie było dowodem na to, jak wielką wagę przywiązujemy do tradycji i jej pozytywnego oddziaływania na człowieka.

Tak też było podczas Jarmarku Świątecznego w powiecie łęczyńskim. Dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 w Głębokiem na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Łęcznej zaśpiewały kolędę “Grajmy Panu” oraz ubierały choinkę. Zdarzenie to zostało uwiecznione przez telewizję regionalną TVP 3.

Serdecznie dziękujemy za tak ciepłe i miłe przyjęcie panu staroście Krzysztofowi Niewiadomskiemu, wicestaroście Michałowi Pelczarskiemu oraz telewizji TVP 3.

• ***SPOTKANIE Z DIETETYKIEM***

W dniu 8.12.2022r. odbyło się spotkanie z panią dietetyk Karoliną Anną Nowak. Uczniowie klas I - VIII mieli okazję przypomnieć sobie zasady prawidłowego odżywiania. W trakcie pogadanki oraz zadań praktycznych pani Karolina  szczególną uwagę zwróciła na znaczenie zjadania śniadania przed przyjściem do szkoły, o czym nie wszyscy uczniowie pamiętają. Podkreślała również, jak istotne dla zdrowia jest spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Pani dietetyczka przekonywała, że bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny być składnikiem każdego posiłku. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostał w dobrej kondycji. Młodzież dowiedziała się jak duże znaczenie ma picie wody oraz jakie szkody w naszym organizmie wyrządza nadmierne spożycie cukru.

Na koniec prezentacji pani dietetyczka zachęcała do aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na nasze ciało. Sport oraz zdrowe odżywianie ściśle łączą się ze sobą. Dziękujemy pani Karolinie Annie Nowak za ciekawą prelekcję.

• Niech żyje nam, górniczy stan!

• 5 grudnia klasy I-III gościły górnika pana Krzysztofa Marcinka. Na powitanie drugoklasiści  zaprezentowali utwór pt. „Czarny ma mundur”.

Nasz gość ubrany był w piękny, galowy mundur, a na jego czapce, która nazywa się czako, lśnił biały pióropusz. Górnik przyszedł do nas z ciekawymi akcesoriami. Przyniósł szablę i kordzik. Dzieci z zaciekawieniem oglądały eksponaty oraz słuchały pogadanki na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników.

Miłym akcentem na zakończenie było wręczenie panu skromnych upominków. Pierwszoklasiści wręczając własnoręcznie wykonany słonecznik złożyli życzenia dziękując za interesującą prelekcję.

• ***Wizyta Mikołaja***

• Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci - przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III. Cóż to była za radość i jakie emocje…Dzieci ten dzień spędziły na oglądaniu spektaklu teatralnego pt. Dr Dolittle i zwierzęta oraz na wizycie niespodziewanego miłego gościa. Po krótkiej zabawie ze sniezynką, nadeszła długo oczekiwana chwila –  rozdawanie prezentów. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały upominki. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem. Kiedy wyjątkowy gość wyruszył w dalszą drogę, uczniowie wrócili do swoich klas. Rozpakowując swoje paczki znaleźli w nich ciekawe gry planszowe, zabawki i ulubione słodycze. Wszystkim bardzo podobały się prezenty. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci.