• Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 1 w Głębokiem

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła otrzymała na ten cel 30 000 zł.

W ramach podstawowego/obowiązkowego wyposażenia zakupiono:

• Drukarka 3D wraz z akcesoriami, pakiet filamentów
            • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
            • Lutownica z akcesoriami
            • Statyw
            • Mikroport z akcesoriami
            • Oświetlenie do realizacji nagrań
            • Mikrofon kierunkowy
            • Gimbal
            • Aparat fotograficzny

Oprócz wymienionych pomocy nasza szkoła zakupiła także klocki konstrukcyjne i magnetyczne, roboty edukacyjne Photon EDU, interaktywne materiały edukacyjne, zestawy do nauki kodowania i programowania. Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany do wzbogacenia zajęć edukacyjnych, pozwoli rozwijać zainteresowania i kreatywność uczniów.