• *****

• 21 marca DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Tolerancja to idea, której dziś potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek dotąd. To ona uczy nas szacunku do różnorodności kulturowej, różnych modeli życia i sposobów wyrażania naszego człowieczeństwa. W naszej szkole pragniemy w różny sposób przekazać uczniom informacje o idei tolerancji np. Poprzez solidaryzowanie się z osobami z zespołem Downa, z autyzmem oraz osobami z innych krajów. Uczymy poszanowania poglądów, pochodzenie, opinii i upodobań itp.

Dzieci z klas I – III udały się na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie na spektakl “Drzewo życzeń”, który opowiadał o wzruszającej historii o sile przyjaźni, która pomaga pokonywać swoje lęki i uprzedzenia oraz o tym, że warto być otwartym na innych – nie tylko na przybyszów z innego kraju, ale również na rośliny i zwierzęta, od których możemy się wiele nauczyć. Dzieci zrozumiały jak ważne jest bycie miłym i tolerancyjnym dla innych ludzi, którzy mają odmienny styl życia od naszego.

• ***

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

W obliczu tragicznych wydarzeń na Ukrainie, również nasza szkoła dołączyła do  akcji niesienia pomocy naszym sąsiadom.

Zbieramy:

- wodę do picia,

- środki do sprzątania: płyny, mopy, wiaderka, ściereczki itp.

- środki higieny osobistej: ręczniki papierowe, mydła, pasty do zębów, szampony itp.

Zbiórka będzie prowadzona

w Szkole Podstawowej nr 1 w Głębokiem

od 7 marca 2022 r. do 11 marca 2022 r.

Akcję będziemy kontynuowali zgodnie z potrzebami wynikającymi z rozwoju sytuacji, o czym będziemy informowali na bieżąco.

Zachęcamy do zaangażowania.

Za okazaną pomoc składamy serdeczne podziękowania!