• Zakończenie roku szkolnego 2009/2010

          • 25 czerwca 2010 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010.W akademii uczestniczyli licznie zgromadzeni uczniowie, ich rodzice i zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Dyrektor – Józef Sochaj przywitał przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów. W dalszej części uroczystości dyrektor razem z wychowawcami poszczególnych klas, wręczył nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Całą uroczystość uświetnili nasi wybitnie uzdolnieni uczniowie klas IV-VI. Akademia przebiegała w miłej atmosferze, którą na koniec umilili nam nasi najmłodsi uczniowie , zapraszając nas wszystkich na upragnione wakacje. Na zakończenie pan Józef Sochaj podziękował nauczycielom i uczniom za owocną pracę oraz życzył wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji. Po uroczystości uczniowie rozeszli się do klas wraz z wychowawcami, aby odebrać świadectwa szkolne. Akademię przygotowały panie: Ewa Bastrzyk oraz Beata Derecka.
          •  11 maja 2010 roku w naszej Szkole odbył się Gminny Turniej Ekologiczny. Gościliśmy u nas przedstawicieli klas IV-VI Szkół z terenu Gminy Cyców. 7-mio osobowe zespoły reprezentantów rywalizowały między sobą w trzech etapach turnieju: konkurs wiedzowy, konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną wybranego Parku Narodowego i konkurs na piosenkę o tematyce ekologicznej. W rezultacie zmagań Jury wyłoniło zwycięzców:

             
            I miejsce: Szkoła Podstawowa w Swierszczowie
             
                               Szkoła Podstawowa nr 1 w Głębokiem
             
            II miejsce: Szkoła Podstawowa w Cycowie
             
            III miejsce: Szkoła Podstawowa w Garbatówce
             
            Reprezentacje zostały przygotowane przez nauczycieli: p.Annę Staszczyk, p.Renatę Chaciewicz -Bogacz, p.Marzannę Podstawkę, p.Izabelę Szacoń. Całość przedsięwzięcia została przygotowana przez p. Izabelę Szacoń we współpracy z p. Beatą Woszczek. 
          • BYLIŚMY NA FANTASTYCZNEJ WYCIECZCE!

          • 15 czerwca 2010 roku uczniowie klas „0”-VI uczestniczyli w wycieczce

            Krasnobród-Zamość. Zwiedzili następujące obiekty i miejsca:

            - Muzeum Regionalne, kapliczkę świętego Rocha, kapliczkę na Wodzie (Krasnobród),

            - Arsenał, rynek, katedrę i rotundę na Starym Mieście oraz ZOO (Zamość).

            Była wspaniała atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory. Przejazdy uświetniali uczniowie, nauczyciele oraz przewodnik /śpiewem, żartami i ciekawymi opowieściami/. A obiad i lody - PYCHOTKA!

            Organizatorem wyjazdu była Pani Beata Derecka, a opiekunami – Ewa Bastrzyk, Irena Lem, Sylwia Sawicka i Anna Lipińska.

          • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY MISTRZ ORTOGRAFII

          •  7 czerwca 2010 roku został przeprowadzony szkolny konkurs ortograficzny. Wzięło w nim udział 5 uczniów z klas IV-VI. Wszyscy pisali sprawdzian , który składał się z 9 ćwiczeń. Ocenie podlegało każde z nich. Za udzielenie błędnej odpowiedzi  lub jej brak uczeń otrzymywał  –1 punkt. Przy przyznawaniu miejsc honorowane były miejsca ex aequo.

             Wyniki-ranking

            Imię i nazwisko

            Suma ujemnych punktów

            Miejsce

            Opis

            Magdalena Lem

            -12

            I

            dyplom

            Nela Koziak

            -12

            I

            dyplom

            Błażej Majewski

            -19

            II

            dyplom

            Patryk Szysz

            -24

            III

            dyplom

            Jakub Staszczyk

            -36

            IV

            dyplom

            3. Organizator konkursu – Ewa Bastrzyk.

          • NIE POZWÓLMY ZAPOMNIEĆ!

          • 18 maja b.r. członkowie zespołu GŁĘBOCZANIE uczestniczyli w Powiatowym Przeglądzie Teatrów Wiejskich i Zespołów Śpiewaczych. Zaprezentowali bardzo ciekawą część artystyczną. Oczarowali publiczność swoimi pieśniami ludowymi oraz przedstawieniem obrzędowym. Młodych artystów oraz ich opiekuna /Ewę Bastrzyk/ nagrodzono  okazałymi pucharami, pamiątkowymi dyplomami oraz książką historyczną. BRAWO! Należy podkreślić, że tradycje regionalne w naszej placówce są ciągle żywe. Wszyscy jesteśmy z tego dumni i szanujemy nasze korzenie.

          • "Poczytaj mi, kolego, koleżanko"

          •  Od września 2009 roku w naszej szkole jest prowadzona akcja "Poczytaj mi, koleżanko, kolego", w ramach której uczniowie klasy czwartej i szóstej czytają dzieciom z przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz klasie pierwszej. Grupy czytających składają się z kilku trzyosobowych zespołów. Dobór tekstów uwzględnia zainteresowania słuchaczy. Przedsięwzięcie ma charakter cykliczny. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwa pani Ewa Bastrzyk.

          • Kiermasz wielkanocny

          •    Marzec to czas organizowania przedświątecznych kiermaszy, których głównym celem jest integracja całego środowiska szkolnego i lokalnego właśnie przez kultywowanie i propagowanie tradycji wielkanocnych naszego regionu. Koło Regionalne pod opieką pani Ewy Bastrzyk organizuje je już od kilku lat. 21 i 23 marca 2010 roku można było nie tylko kupić, ale i zobaczyć, jak profesjonalnie wykonuje się świąteczne ozdoby. Wszyscy zainteresowani mogli zrobić pierwsze przedświąteczne zakupy. Na stołach królowały pisanki, baranki, stroiki wielkanocne, ręcznie wykonane kartki świąteczne, bibułkarstwo, decoupage, hafciarstwo, florystyka, stroiki, witraże. Oferta była niezwykle bogata i oryginalna, a stoisko - atrakcyjne i wyjątkowe. Wyroby były bardzo kolorowe, pomysłowe i w zdecydowanej części wykonane w tradycyjny sposób, z polskich surowców.

          •  

            cóż powiedzieć prócz smutku, żalu i współczucia...

          • 10 lutego 2010r.- DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu "Safer Internet". Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.W 2010 roku DBI obchodzić będziemy 9 lutego.
          • Kolędowanie

          • 12 stycznia 2010 roku grupa kolędnicza Głęboczanie wzięła udział w XIV Zimowym Festiwalu Teatralnym „Hej, kolęda, kolęda ...” zorganizowanym przez Centrum Kultury w Łęcznej.
            12-osobowy zespół przypomniał piękny, staropolski zwyczaj kolędowania.
            Obsada:
            Gwiazdor-Hubert Szachoń,
            Żyd-Jakub Bronecki,
            Diabeł-Sebastian Sawicki,
            Anioł I-Andżelika Sawicka,
            Anioł II-Magdalena Lem,
            Trzej królowie- Patryk Szysz, Błażej Majewski, Wojciech Pokrzywa,
            Baba-Marta Marcinek,
            Cyganka-Weronika Olejnik,
            Śmierć-Klaudia Szysz,
            Gospodarz-Jakub Staszczyk.
            Rośnie nam kolejne pokolenie Artystów! Nasze perełki znowu pokazały, co potrafią. To był wyjątkowy i niezapomniany występ. Pracowitość, dyscyplina, talent i zaangażowanie to ich znak.
            Autorem scenariusza, choreografem i opiekunem artystycznym grupy jest Pani Ewa Bastrzyk.
            Po występie odbyło się spotkanie uczestników, opiekuna i rodziców z organizatorem.Również był pyszny poczęstunek. Zespół otrzymał pamiątkowy puchar, dyplomy oraz znaczki festiwalowe.

          • Zycie i kultura w średniowieczu

          • 5 stycznia 2010 roku grupa artystyczna Rekonstrukto zaprezentowała program pod hasłem „Życie i kultura w średniowieczu”. Była to żywa lekcja historii. Widzowie:
            -usłyszeli interesujące opowieści i legendy,
            -poznali prawo, modę i obyczaje,
            -uczestniczyli w przeglądzie rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia oraz w zapierających dech pojedynkach,
            -zobaczyli:dawne tańce,turnieje rycerskie,kolekcję rekwizytów.
            Pokazom towarzyszyły przeżycia, które na długi czas pozostaną w pamięci naszych uczniów. Wszyscy odbyli podróż w czasie do krainy, którą pokrył kurz.
          • Kiermasz bożonarodzeniowy

          • 16 grudnia uczniowie klas IV-V pod kierunkiem Ewy Bastrzyk zorganizowali kiermasz. Zainteresowane osoby mogły zakupić różne cudeńka: bombki, niepowtarzalne ozdoby,stroiki, łańcuchy, choinki, kartki świąteczne...Większość produktów była wykonana przez organizatorów.A było co podziwiać!Za pozyskane pieniążki zostaną zakupione artykuły papiernicze oraz pasmanteryjne, które posłużą do wykonania pięknych i oryginalnych prac.Będzie można je podziwiać i zakupić podczas wiosennego kiermaszu.
          • Konkurs plastyczny „W kręgu świąt Bożego Narodzenia”.

          • Również w grudniu 2009 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny.Wzięło w nim udział 6 uczniów z klas IV-V.Jury / Ewa Bastrzyk i Beata Derecka/ postanowiło nie wyróżniać prac. Wszyscy młodzi plastycy włożyli ogromny wkład w ich wykonanie oraz wykazali się niezwykłą inwencją twórczą. Uczestnicy / Patryk Szysz, Patryk Paź, Marta Marcinek, Natalia Kamińska, Monika Oraczewska, Błażej Majewski/ otrzymali pamiątkowe dyplomy.Prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w celach popularyzatorskich.

          • Konkurs poetycki -

          • W grudniu 2009 roku został zorganizowany i przeprowadzony przez Ewę Bastrzyk konkurs poetycki.Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas IV-V.
            Wyniki:
            I miejsce –„Owocowa rodzinka” / Jakub Staszczyk/,
            II miejsce –„Mój kotku” /Monika Oraczewska/,
            III miejsce – „Lasy” /Marta Marcinek/,
            wyróżnienie I – „Autoportret” /Klaudia Szysz/,
            wyróżnienie II – „Wspomnienie” / Patryk Szysz/,
            wyróżnienie III- „Grzeczne dzieci” /Weronika Olejnik/.
            Wymienieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
            Wszystkie wiersze zostały opublikowane w pokonkursowym zeszycie poetyckim.
            Jury /Ewa Bastrzyk oraz Agnieszka Barcikowska/, oceniając wiersze, brało pod uwagę:
            *poprawność językową, stylistyczną i interpunkcyjną,
            * bogactwo środków poetyckich,
            * zgodność tytułu z treścią,
            * oryginalność.
          • Rękodzieło

          • Od października do grudnia 2009 roku w naszej szkole prowadzone były warsztaty plastyczne. Pod kierunkiem pani Ewy Bastrzyk grupa uczniów z klasy piątej zapoznana została bliżej z różnymi technikami plastycznymi.
            Uczestnicy warsztatów mieli również okazję do własnoręcznego wykonania ozdób bożonarodzeniowych, wykorzystując zebrane przez siebie tworzywo leśne oraz różne materiały plastyczne i pasmanteryjne. Wystarczyła odrobina wyobraźni, zapał tworzących oraz cenne uwagi prowadzącej zajęcia, a z wyżej wymienionych materiałów powstawały „prawdziwe cuda”.
            Przez kilka tygodni każdy z uczestników warsztatów miał możliwość rozwijać drzemiące w sobie zdolności plastyczne oraz odkrywać swój talent.
            Podsumowaniem był konkurs oraz wernisaż prac , a potem kiermasz.
            Warto było włożyć trud w wykonanie prac, aby zobaczyć zachwyt w oczach odwiedzających wystawę./Zobacz w GALERII FOTOGRAFICZNEJ: CUDEŃKA Z BIBUŁY I NIE TYLKO, WYSTAWKI, KIERMASZE SZKOLNE, DNI KULTURY GMINY CYCÓW/.
          • Sport 15. 12. 2009 r.

          • 15 grudnia 2009 r. reprezentacja szkoły w składzie: Patryk Szysz, Jarosław Bednaruk, Sebastian Niewiadomski, Mateusz Huzarek, Emil Kisiel i Radosław Kisiel zwyciężyli w XV Świątecznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców rozgrywanym w Urszulinie. Królem strzelców został Patryk Szysz.
          • Sport 09. 12. 2009 r

          • 9 grudnia rozegrane zostały w Puchaczowie powiatowe zawody w mini piłce nożnej halowej chłopców. Zwyciężyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Głębokiem przed ZS nr2 w Łecznej, SP w Ludwinie, SP w Puchaczowie i SP w Milejowie. Chłopcy wystąpili w składzie: Patryk Szysz, Jarosław Bednaruk, Sebastian Niewiadomski, Mateusz Huzarek, Emil Kisiel, Radosław Kisiel, Bartosz Brunecki.
          • Sport.

          • 2 grudnia 2009 r reprezentacja naszej szkoły w mini piłce koszykowej chłopców wywalczyła tytuł mistrzów powiatu łęczyńskiego. To drugi tytuł mistrzowski w tym roku szkolnym. Wcześniej uczniowie zajeli I miejsce w tenisie stołowym drużynowym chłopców w kategorii klas V-VI.Liczymy na dalsze sukcesy.
          • Otwarcie Domu Kultury w Cycowie

          • 20 września 20009 roku miało miejsce uroczyste otwarcie budynku Gminnego Domu Kultury w Cycowie połączone z gminnymi i parafialnymi dożynkami.
            Imprezie towarzyszyła prezentacja kulturalnego dorobku mieszkańców gminy. Nasza placówka także przygotowała bogatą i różnorodną wystawę. Można było obejrzeć i podziwiać:
            • piękną ekspozycję kwiatów z bibuły,
            • foldery i albumy („Szlakiem przenikania kultur”, ”Wędrówki po Lubelszczyźnie”,” Tu mieszkam”, „Miejsca pamięci narodowej w Cycowie”, „Ach, Głębokie, jakie cudne!”, „Legendy naszego regionu”, „Miejsca, które warto obejrzeć”, „Skarby na bursztynowym szlaku”, „Oto Polska-Ojczyzna moja!”),
            • ponad 600 zdjęć o tematyce regionalnej (autorstwa pana Waldemara Bastrzyka),
            • prace członków Koła Regionalnego.
            Zwiedzający mogli zaopatrzyć się w foldery: „Miejsca pamięci narodowej w gminie Cyców”, „Szkoła Podstawowa nr1 dawniej i dziś”, „Z kart historii gminy Cyców”.
            Wystawę przygotowała pani Ewa Bastrzyk.