Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu "Safer Internet". Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.W 2010 roku DBI obchodzić będziemy 9 lutego.
10 lutego 2010r.- DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Kolędowanie
- 12 stycznia 2010 roku grupa kolędnicza Głęboczanie wzięła udział w XIV Zimowym Festiwalu Teatralnym „Hej, kolęda, kolęda ...” zorganizowanym przez Centrum Kultury w Łęcznej.
12-osobowy zespół przypomniał piękny, staropolski zwyczaj kolędowania.
Obsada:
Gwiazdor-Hubert Szachoń,
Żyd-Jakub Bronecki,
Diabeł-Sebastian Sawicki,
Anioł I-Andżelika Sawicka,
Anioł II-Magdalena Lem,
Trzej królowie- Patryk Szysz, Błażej Majewski, Wojciech Pokrzywa,
Baba-Marta Marcinek,
Cyganka-Weronika Olejnik,
Śmierć-Klaudia Szysz,
Gospodarz-Jakub Staszczyk.
Rośnie nam kolejne pokolenie Artystów! Nasze perełki znowu pokazały, co potrafią. To był wyjątkowy i niezapomniany występ. Pracowitość, dyscyplina, talent i zaangażowanie to ich znak.
Autorem scenariusza, choreografem i opiekunem artystycznym grupy jest Pani Ewa Bastrzyk.
Po występie odbyło się spotkanie uczestników, opiekuna i rodziców z organizatorem.Również był pyszny poczęstunek. Zespół otrzymał pamiątkowy puchar, dyplomy oraz znaczki festiwalowe.
Zycie i kultura w średniowieczu
- 5 stycznia 2010 roku grupa artystyczna Rekonstrukto zaprezentowała program pod hasłem „Życie i kultura w średniowieczu”. Była to żywa lekcja historii. Widzowie:
-usłyszeli interesujące opowieści i legendy,
-poznali prawo, modę i obyczaje,
-uczestniczyli w przeglądzie rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia oraz w zapierających dech pojedynkach,
-zobaczyli:dawne tańce,turnieje rycerskie,kolekcję rekwizytów.
Pokazom towarzyszyły przeżycia, które na długi czas pozostaną w pamięci naszych uczniów. Wszyscy odbyli podróż w czasie do krainy, którą pokrył kurz.
Kiermasz bożonarodzeniowy
- 16 grudnia uczniowie klas IV-V pod kierunkiem Ewy Bastrzyk zorganizowali kiermasz. Zainteresowane osoby mogły zakupić różne cudeńka: bombki, niepowtarzalne ozdoby,stroiki, łańcuchy, choinki, kartki świąteczne...Większość produktów była wykonana przez organizatorów.A było co podziwiać!Za pozyskane pieniążki zostaną zakupione artykuły papiernicze oraz pasmanteryjne, które posłużą do wykonania pięknych i oryginalnych prac.Będzie można je podziwiać i zakupić podczas wiosennego kiermaszu.
Konkurs plastyczny „W kręgu świąt Bożego Narodzenia”.
- Również w grudniu 2009 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny.Wzięło w nim udział 6 uczniów z klas IV-V.Jury / Ewa Bastrzyk i Beata Derecka/ postanowiło nie wyróżniać prac. Wszyscy młodzi plastycy włożyli ogromny wkład w ich wykonanie oraz wykazali się niezwykłą inwencją twórczą. Uczestnicy / Patryk Szysz, Patryk Paź, Marta Marcinek, Natalia Kamińska, Monika Oraczewska, Błażej Majewski/ otrzymali pamiątkowe dyplomy.Prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w celach popularyzatorskich.
Konkurs poetycki -
- W grudniu 2009 roku został zorganizowany i przeprowadzony przez Ewę Bastrzyk konkurs poetycki.Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas IV-V.
Wyniki:
I miejsce –„Owocowa rodzinka” / Jakub Staszczyk/,
II miejsce –„Mój kotku” /Monika Oraczewska/,
III miejsce – „Lasy” /Marta Marcinek/,
wyróżnienie I – „Autoportret” /Klaudia Szysz/,
wyróżnienie II – „Wspomnienie” / Patryk Szysz/,
wyróżnienie III- „Grzeczne dzieci” /Weronika Olejnik/.
Wymienieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Wszystkie wiersze zostały opublikowane w pokonkursowym zeszycie poetyckim.
Jury /Ewa Bastrzyk oraz Agnieszka Barcikowska/, oceniając wiersze, brało pod uwagę:
*poprawność językową, stylistyczną i interpunkcyjną,
* bogactwo środków poetyckich,
* zgodność tytułu z treścią,
* oryginalność.
Rękodzieło
- Od października do grudnia 2009 roku w naszej szkole prowadzone były warsztaty plastyczne. Pod kierunkiem pani Ewy Bastrzyk grupa uczniów z klasy piątej zapoznana została bliżej z różnymi technikami plastycznymi.
Uczestnicy warsztatów mieli również okazję do własnoręcznego wykonania ozdób bożonarodzeniowych, wykorzystując zebrane przez siebie tworzywo leśne oraz różne materiały plastyczne i pasmanteryjne. Wystarczyła odrobina wyobraźni, zapał tworzących oraz cenne uwagi prowadzącej zajęcia, a z wyżej wymienionych materiałów powstawały „prawdziwe cuda”.
Przez kilka tygodni każdy z uczestników warsztatów miał możliwość rozwijać drzemiące w sobie zdolności plastyczne oraz odkrywać swój talent.
Podsumowaniem był konkurs oraz wernisaż prac , a potem kiermasz.
Warto było włożyć trud w wykonanie prac, aby zobaczyć zachwyt w oczach odwiedzających wystawę./Zobacz w GALERII FOTOGRAFICZNEJ: CUDEŃKA Z BIBUŁY I NIE TYLKO, WYSTAWKI, KIERMASZE SZKOLNE, DNI KULTURY GMINY CYCÓW/.
Sport 15. 12. 2009 r.
- 15 grudnia 2009 r. reprezentacja szkoły w składzie: Patryk Szysz, Jarosław Bednaruk, Sebastian Niewiadomski, Mateusz Huzarek, Emil Kisiel i Radosław Kisiel zwyciężyli w XV Świątecznym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców rozgrywanym w Urszulinie. Królem strzelców został Patryk Szysz.
Sport 09. 12. 2009 r
- 9 grudnia rozegrane zostały w Puchaczowie powiatowe zawody w mini piłce nożnej halowej chłopców. Zwyciężyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Głębokiem przed ZS nr2 w Łecznej, SP w Ludwinie, SP w Puchaczowie i SP w Milejowie. Chłopcy wystąpili w składzie: Patryk Szysz, Jarosław Bednaruk, Sebastian Niewiadomski, Mateusz Huzarek, Emil Kisiel, Radosław Kisiel, Bartosz Brunecki.
Sport.
- 2 grudnia 2009 r reprezentacja naszej szkoły w mini piłce koszykowej chłopców wywalczyła tytuł mistrzów powiatu łęczyńskiego. To drugi tytuł mistrzowski w tym roku szkolnym. Wcześniej uczniowie zajeli I miejsce w tenisie stołowym drużynowym chłopców w kategorii klas V-VI.Liczymy na dalsze sukcesy.
Otwarcie Domu Kultury w Cycowie
- 20 września 20009 roku miało miejsce uroczyste otwarcie budynku Gminnego Domu Kultury w Cycowie połączone z gminnymi i parafialnymi dożynkami.
Imprezie towarzyszyła prezentacja kulturalnego dorobku mieszkańców gminy. Nasza placówka także przygotowała bogatą i różnorodną wystawę. Można było obejrzeć i podziwiać:
• piękną ekspozycję kwiatów z bibuły,
• foldery i albumy („Szlakiem przenikania kultur”, ”Wędrówki po Lubelszczyźnie”,” Tu mieszkam”, „Miejsca pamięci narodowej w Cycowie”, „Ach, Głębokie, jakie cudne!”, „Legendy naszego regionu”, „Miejsca, które warto obejrzeć”, „Skarby na bursztynowym szlaku”, „Oto Polska-Ojczyzna moja!”),
• ponad 600 zdjęć o tematyce regionalnej (autorstwa pana Waldemara Bastrzyka),
• prace członków Koła Regionalnego.
Zwiedzający mogli zaopatrzyć się w foldery: „Miejsca pamięci narodowej w gminie Cyców”, „Szkoła Podstawowa nr1 dawniej i dziś”, „Z kart historii gminy Cyców”.
Wystawę przygotowała pani Ewa Bastrzyk.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie